Skip to main content
Print Logo
Používáte starší prohlížeč, který nejsme schopni plně podporovat. Vaše zkušenosti s našimi stránkami mohou být méně než optimální vzhledem k našemu zaměření na výkon, bezpečnost a spolehlivost. Zvažte upgrade vašeho prohlížeče, pokud máte problémy s použitím našeho webu. Dozvědět se více
Hledáme další kapitál!
Když je výrobek k dispozici
Popis

Be the envy of all bullion collectors with the addition of this 4 oz Johnson Matthey Vintage Silver Bar to your cart today!

Johnson Matthey has a rich history in the bullion industry, once holding the distinction of the official assayer and refiner to the Bank of England. Such a distinction serves as a testament to the extremely high quality and standards that this firm applies to their products, which has been maintained since their conception in 1817.

The reverse side of this rare chunky 4 oz vintage bar, and has the unique feature of a Canadian Maple leaf, tastefully engraved above the bar’s weight. The company logo is also seen above the bar’s 99.9 purity.

This 4 oz bar is highly collectible for both its vintage appeal, in addition to its rarity on the market. As a highly liquid asset, it serves as a wise investment, or as an inclusion to any collection. Add a 4 oz Johnson Matthey Vintage silver bar to your cart today!

These are vintage items and may be tarnished or may have been visibly handled

Specifikace
5640
CA
Johnson Matthey
lehce použité
999
Nedostupné
4.0000

Kód zboží

5640

Země

CA

Výrobce

Johnson Matthey

Stav

lehce použité

čistota

999

Rok

Nedostupné

Váha kovu (ozt)

4.0000
Recenze